10.1.2010

Mám nápad!!! Vykríkla raz na jeseň po obede Paťa až som sa zľakla a Luky prevrátil oči v stĺp, pretože očakával okamžitú katastrofu. A tak som spozornela aj ja, pretože Paťa, keď má nápad, väčšinou to končí katastrofou pre mňa i Lukyho. A to sa už Paťa nedala zastaviť a pokračovala: „Keď už je teda Nikki chovná sučka, tak prečo by nemohla mať aj šteniatka. A keď bude mať šteniatka, tak predsa musíme založiť chovateľskú stanicu!!!!!“

No to je teda nápad, preblesklo mi hlavou. Do čoho ma to strká? Šteňatá? Chovateľská stanica? To jej musím vytĺcť z hlavy a pozrela som sa na Lukyho, že snáď mi z tej kaše pomôže. Lenže Luky ma sklamal na celej  čiare a po chvíľke rozmýšľania sa k tomu bláznivému nápadu pridal a začal ten nápad rozvíjať. To som už nemohla počúvať a išla som sa schovať do spálne.

Paťa si uvarila kávu a začala telefonovať Janke. I to je nebezpečná činnosť, pretože Janka ju tiež podporí a tak som sa vplížila naspäť do obývačky, aby som mohla špehovať každé slovíčko. Bola to katastrofa. Založiť chovateľskú stanicu je vraj jednoduché, stačí vymyslieť aspoň tri názvy, vyplniť žiadosť o registráciu chovnej stanice a poslať ju na Slovenskú kynologickú jednotu, zaplatiť poplatok a čakať, ktorý názov nám bude schválený. To sa Pati zapáčilo, a začala hneď konať. Teda skôr vymýšľať názvy, že ako by sa mohla volať chovateľská stanica. Nič moc ju nenapadalo, teda mne sa nič nepozdávalo, a ani Luky nebol jej návrhmi nadšený. Lenže keď už ich debata o mne bezo mňa trvala dlho, tak som začala pobehovať akože mi treba cikať. Prerušila som ich rozhovor a išli sme von. Po návrate som už o názve chovateľskej stanice nepočula ani slovo. Sladko som zaspávala, pretože som si myslela, že katastrofa je zažehnaná. Ako som sa mýlila.....

Asi o týždeň sa Paťa s Lukym k téme chovateľská stanica vrátila. A začali vymýšlať. Vraj sa väčšinou chovateľské stanice volajú podľa toho, kde je. Jedno lepšie ako druhé. Prvé čo ich napadlo, bolo slovko „Bánoš“. Je to vlastne kopec, ktorý tak voláme a kde sa chodíme prechádzať. Skoro ma trafil šľak, to by vyzeralo. Budem mať šteniatka a budú z Bánoša. To teda nie, pozrela som sa na obidvoch a obrátila oči v stĺp, aby pochopili, že s tým teda nesúhlasím. Našťastie ich to rýchlo prešlo a vymýšľali ďalej. Paťa navrhla Roux Rose, Ryšavá ruža, vraj preto, že mám srsť tak trošku do ryšava. Potom vraj by nebolo zlé Hradná pani, že keď ma videla na hradbách rozpadnutého hradu Zubštejn na Morave, tak by si to vedela aj predstaviť. Hneď som si spomenula, ako ma tam Paťa fotila, hej tam bolo dobre, keby že tam bývame, tak by som ten názov brala. Ale ryšavá ruža, to nie. Čo ja mám spoločné s kvetinkou? A potom prišiel ešte jeden nápad. Luky navrhol že vraj Nočný des. To sa mi už vonkoncom nepáčilo, aký ja som nočný des? Veď ja tak pekne v noci spinkám, ja som taká dobrá, ...no niekedy cez deň som ako malý des, ale len preto, že potrebujem vybehať všetku energiu, čo som si cez noc našetrila.  

Po tejto debate som sa začala pomaly zmierovať s týmto bláznivým nápadom, ale v noci som sa budila a premýšľala o tom, ako ich presvedčiť, že existujú aj iné krajšie názvy.

Neviem ako dlho pokračovali debaty Lukyho a Pati, výsledok však bol, že čas utekal a stále sa nevedeli dohodnúť. A ja som sa tešila, že z toho nič nebude. Opak bol pravdou, neviem, čo ich k tomu priviedlo, ale nakoniec vymysleli názov chovateľskej stanice Od Bosorky.

No poviem Vám, najprv som nad tým krútila hlavou, na po dlhšom rozmýšľaní a prebdenej noci som si povedala, že to mi celkom pristane. Pretože ja som naozaj malá bosorka. Paťa mi niekedy hovorí ty bosorka jedna, keď niečo vyparatím, keď sa chcem hrať a ponáhľame sa domov, keď sa naťahujem o handru na utieranie mojich labiek , no vlastne mi tak hovorí dosť často. Aj keď sa večer pritúlim a Paťa mi hladká bruško, alebo keď si pýtam piškótku, keď pozerám na rybičky v akváriu. Niekedy hovorí že som jej počarovala ako malá bosorka, taká ta dobrá bosorka, malá dobrá bosorka.

A tak som nakoniec rada, že je to tak ako je. Už nie som len Nikkita, ale aj Bosorka a moje šteniatka budú z chovateľskej stanice Od Bosorky, jupíííí!!!!