Návšteva v Trenčíne 2012

Čas letí a Brikettka je už veľká slečna, má 5 mesiacov. Nikkitka je v dobrej kondícii, tak čo tak skúsiť neoficiálne preteky – prvoaprílové bláznenie v Trenčíne?  A čo tak popri tom navštíviť aj Janku? A samozrejme Igora a všetkých kerníkov ? Táto myšlienka mi bežala hlavou a nedala mi pokoj. Nakoniec bolo rozhodnuté. Ideme, veď čo, aj keby Nikki po dlhej prestávke nezabehla ako by mala, tak si to aspoň vyskúšame. A Briki uvidí maminku Nikki v akcii, možno sa jej to zapáči.

Ako vždy, keď sa niekam chystáme, Nikki pochoduje a kontroluje všetko, čo sa dá. Najlepšie je sedieť pri rozbalenej taške a riadne zavadzať. Briki to pozoruje zo sedačky a nechápe, krúti hlavičkou ....to akože čo sa robí? Nedá jej to a keď balím aj jej hračky, zoskočí zo sedačky a uteká si ich znovu vybrať a schovať niekde, kde sú v bezpečí, najlepšie do perín. Tam ich určite nikto hľadať nebude.  Ach jááj, ty bosorečka, si rozkošná, ani netušíš, ako sa podobáš správaním na svoju maminku.

Trenčín, hurá Trenčín !!! Nikki pri vchádzaní do Trenčína ožije, začne pozerať von oknom, vrtí chvostíkom, teší sa. Áno, hurá idem do svojho rodiska !!!! Už keď auto zastavuje pred domom, Nikki piští a hrabe sa von. Pusti ma, pusti ma !!!! Táák sa teším, už otvor to auto, musím rýchlo utekať sa so všetkými privítať !!! Briki na ňu pozerá, že čo robí, hodí na mňa pohľad, že nie je mi dobre, asi budem zvracať !!! Hej, hej, viem Briki, že ti niekedy v aute nie je dobre, neboj, už sa ideme poprechádzať.

Návšteva v Trenčíne je vždy úžasná, všetci cairníci spolu behajú, hrajú sa, „vykopávajú poklady“ na záhrade, no idylka. A my dospeláci? Máme si čo povedať, o psíkoch, o rodine, o novinkách, zážitkoch.

A je tu nedeľa, neoficiálne preteky. Hľadáme cvičisko, trošku nám to trvá, ale nakoniec úspešne nájdeme. Prebehne registrácia a preteky sa môžu začať.

 Prvý beh je tuneliáda !!!!  Hádam to zvládneme. Nikki je tak vytešená, že sa jej venujem, že nevie obsedieť na štarte. A je tak vyspídovaná, že pri treťom tuneli absolútne nevníma, ktorú dieru tunela jej ukazujem J, hlavné je, že zasa beží!!! Áno beží !!!  Síce sme skončili na 6. Mieste, ale je mi to jedno, radosť Nikkitky z behu je neskutočná a ja sa teším s ňou, nie je nič krajšie ako šťastný psík.

Druhý beh sú len skočky a tunely, pár kritických situácií tam je, uvidíme ako to dopadne.  Štart a bežíme !!!!  No dopadlo to výborne, až na jednu skočku, ktorú si Nikki v rámci kreativity skočila z druhej strany.  Takže pekné 5. Miesto nás teší. 

No, keby sme boli na oficiálnych pretekoch, tak sme sa diskvalifikovali....

A záver? Áno, bolo to naozaj prvoaprílové bláznenie !!! Všetci sme vymrzli, poletoval sneh, fúkal vietor, ale stálo to za to. A Briki? Tak tá bola úúúplne unesená, čo sa okolo deje. Toľko psíkov , toľko nových pachov, a čo to tá maminka Nikki vlastne robí? Prečo behá cez tie čudné veci? Počula som ju štekať a kňučať až na parkúr ako chcela za nami. 

Cestou domov obidve v aute spia, unavené, ale šťastné psíky. A ja im v duchu sľubujem, že ak sa im agility páči, tak ho naozaj budeme trénovať. Ale naozaj !!!

Pozrite si galéria – aktivity – návšteva Trenčín 2012