Jesenný agility pohár 25.10. 2014

Tento rok sme si povedali, že na posledné preteky pôjdeme na jeseň, a tak sa aj stalo.

Pretože som sa bála, že nám bude zima, zima, a ešte raz zima, prihlásila som moje dievčence na preteky iba na jeden deň, sobotu. Preteky sa konali v stredisku Vincov les. A tak sme opäť zavčasu ráno vstávali a chystali sa na cestu. Tentoraz s nami išiel aj Ferko a naše šteniatko – chlapček Cooper. Ráno bol preto doma riadny chaos, keďže Cooper nevedel čo sa deje, prečo musí vstávať o 5,00 hod ráno, tak stále za mnou chodil a zavadzal. Za to Nikki a Briki boli v pohode, sadli si k nachystaným búdičkám, kontrolovali batoh s dobrotkami a samozrejme kontrolovali nás, aby sme ich nenechali doma.

Prostredie a areál, kde sa konali preteky bolo super, mali sme aj bufetík, dokonca sme sa mohli najesť dobrého gulášiku.

A čo samotné preteky? Ako som predpokladala, boli super.  A tiež som predpokladala, že Brikettka si spraví v prvom behu vlastný parkúr a ešte pokuká čo to mimo prekážky, napr. myšacie dierky, tak sa aj stalo. Nikkitka mala tiež snahu čo to pozrieť po parkúre a nesústredila sa kam má bežať.

Moje dievčence ma však prekvapili na skúškach. Brikettka aj keď si zo štartu vybehla bez povelu, nakoniec skúšku zvládla na Výbornú bez jedinej chybičky a vyhrala 1. miesto. A čo je najlepšie - postúpila do kategórie SA2, vyššej výkonnostnej triedy !!!! Samozrejme máme čo trénovať a zlepšovať sa - napr. zóny, nábeh do slalomu a samozrejme moju maličkosť, ktorá neskoro udáva smer alebo niekedy vôbec smer neukáže :( 

Nikkitka už bežala skúšku SA2, parkúr bol super behavý, ale aj technicky náročný, takže nakoniec sme dobehli s časovou stratou a trestnými bodmi, ale dobehli sme. Nikkitka obsadila pekné 4. miesto.

A posledné behy? Tie sme išli s úsmevom a pohodičkou, aj keď mojou vinou sme sa s Brikettkou diskli (fakt netuším, kto tú skočku tam postavil a prečo Paťa urobila to, čo urobila ..) a Nikkitka svojim pohodovým tempom parkúr zvládla.

A náš Cooper? Ten sa len čudoval, toľko psíkov, zvukov, vzrušenia, krútil hlavičkou, pozoroval psíkov a nasával novú atmosféru a prostredie ako špongia. Samozrejme aj on chcel na parkúr, že keď maminka a babička, tak aj on !!! Lenže milý Cooperko, musíš ešte vydržať, si vo vývoji, rastieš a tento šport je, aj keď sa to nezdá, fyzicky náročný, a tak vydrž, keď už budeš skoro dospelák.

Ozaj, a počasie?  Jasné, že sa splnilo, čo som povedala, zima, 7 stupňov, nikde žiadne slniečko. Ale za to boli všade dierky od myšičiek, a myslím, že aj myšičky si potajomky zabehali s psíkmi agility.

A pretože bol s nami Ferko, máme aj videá, môžete si nás pozrieť. A máme aj fotečky – galerie– agility – a tam nás nájdete.

https://www.youtube.com/watch?v=FWv2kvc83IE&list=UUsnnkgnNOSGUKWLSOWHA-cA

https://www.youtube.com/watch?v=4ymZCm4Z-Wk&list=UUsnnkgnNOSGUKWLSOWHA-cA