A je tu máj.... ufff, už dlho sme nič na našu stránku nepridali. A pri tom máme toľko noviniek.

Predovšetkým sme začali trénovať, aj keď počasie nám veľmi nepraje. Trénujeme len od konca marca a tak sme na naše prvé preteky v tomto roku išli naozaj nepripravení. A kde sme pretekali?

Vincov les na veľkonočných pretekoch 2015.

Brikettka po prvýkrát behala v kategorii SA2 a tak nepozornosťou mojej maličkosti a s prispením nadšenia Briki a jej rýchlosti sme sa nádherne diskli vo všetkých behoch. Parkúry boli nádherné, ale aj technicky náročné. Našťastie našu reputáciu zachránila Nikkitka, ktorá ako vždy bežala zodpovedne a pozorne ma sledovala. A tak sme si odniesli v tomto roku prvú medailu za druhé miesto v súčte behov.

 

Trojskúšky Ivanka pri Dunaji

Naše ďalšie preteky boli hneď nasledujúci víkend 12.4.2015 v Ivanke pri Dunaji. Trojskúšky v SA2 sme zvládli už o niečo lepšie. Nikkitka samozrejme zabehla všetky parkúry, až na jeden disk, kde mojou vinou, pretože som nepočkala kým nájde dieru do tunela, sa vrátila a vbehla do tunelu z druhej strany. Bohužial s časom sme nestačili na žiadne medailové miesto. Brikettka bežala pekne, len ja som jej to kazila a tak spravila len jednu skúšku, ale za to na výbornú, čo si naozaj veľmi cením.

 

Lazany 2015 aprílové trojskúšky

Na týchto pretekoch sa nám darilo, aj keď sme si doniesli domov „iba“ VD, ale je dôležité, že sme sa celkom rozbehali. Prvá skúška – Briketta od Bosorky 2. miesto, Nikkita Vážská kaskáda – 3. miesto, druhá skúška – zopakovali sme si medailové umiestnenia z prvého behu. A tretí beh ? Nikkitka získala 1. miesto a Briki krásny Disk. A tak sme si domov doniesli v súčte behov prekrásne 1. miesto pre Nikkitku a 2. miesto pre Brikettku.

https://www.youtube.com/watch?v=KLz8DGJXE_k

https://www.youtube.com/watch?v=VpIA1Iihbs8

https://www.youtube.com/watch?v=Dq40lsq08-0

 

Tento pretekársky maratón sme v apríli zakončili pretekmi Slošánek 2015 v Košiciach.

Behalo sa na piesku a pre moje bosorky a aj pre mňa to bola nová skúsenosť. A tiež sme boli prvýkrát v Košiciach. Mesto ma očarilo, námestie je plné života a je tu čo obdivovať. Ale vráťme k pretekom. Nikkitka aj Briki boli nepozorné, roztekané a tak sme neboli až také úspešné. Briki zaujímalo všetko okolo len nie ja a parkúr. A tak sme si vybehali s Briki len 2. miesto v Open Jump a Nikki 2. miesto v skúške SA2.

https://www.youtube.com/watch?v=5Csh9S595HY

 

A čo dodať? Len to, že som si odniesla zo všetkých pretekov ďalšie skúsenosti a predovšetkým predsavzatie čo všetko máme dotrénovať a že sa nemám dať rozhodiť žiadnym teriérovským rozmarom, ako napríklad : idem sa z parkúru pozrieť, čo to tam v tom stánku majú z dobroty, alebo jééé, čo to v tom piesku tak perfektne vonia, alebo jééé tam sa hrajú deti!!! Idem za nimi, alebo čo ?

Tak a toto budeme musieť z hlavičiek našich teriérov dostať von  ...a samozrejme dotrénovať zóny, ktoré na pretekoch zásadne máme „na háku“ ....

Budeme radi, ak si nás pozriete na našich videách – Agility Kennel od Bosorky a tiež vo fotogalérii, kde máme fotečky rozdelené podľa jednotlivých pretekov.

Držte nám pästičky, aby sme sa zlepšovali a všetky naše „muchy“ vychytali J